Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Заброди

ЗАБРОДИ — село, центр сільської Ради. Роз­ташовані за 4 км від районного центру і за 26 км від залізничної станції Заболоття. Через село проходить шосе Ратне — Камінь-Каширський. Населення — 994 чоловіка. Сільраді підпоряд­ковані села Липини, Лучичі, Якушів.
У Забродах — колгосп ім. Лесі Українки, який має 4821 га землі, в тому числі 1090 га ор­ної. Це — багатогалузеве господарство з розви­нутим рільництвом та м'ясо-молочним тварин­ництвом.
У селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб. За роки Радянської влади побудовано 146 житло­вих будинків.
Перша згадка про Заброди належить до 1600 року.
В період окупації села панською Польщею тут діяв осередок КПЗУ, який об'єднував 8 ко­муністів, і підпільна комсомольська організація, що налічувала 18 чоловік. Комуністи і комсо­мольці розповсюджували нелегальну літературу, щороку відзначали 1 Травня. У 1938 році в цей день вони вивісили червоний прапор на дзвіниці церкви.
Тяжких втрат зазнало село в роки німецько-фашистської окупації. Гітлерівці вбили ЗО чоло­вік, спалили ЗО житлових будинків, забрали у населення 180 овець, 250 корів, 90 свиней.На каторжні роботи до Німеччини вивезли 80 чоло­вік. За виявлений героїзм у боротьбі з ворогом 25 жителів села удостоєно урядових нагород.

Сучасна карта - Заброди