Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Хмелівка

ХМЕЛІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км від районного центру і за 12 км від залізничної станції Володимир- Волинський. Населення — 450 чоловік. Сільраді підпорядковані села Житані, Марія-Воля, Нехвороща, Світанок (до 1939 року — Чесний Хрест), Селець, Хмелів.
У селі розташована центральна садиба колгоспу ім. Чапаєва, який має 3478 га землі, у тому числі 2732 га орної. Вирощуються зернові й технічні культури. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи в розвитку сільського господарства 8 колгоспників відзначені урядовими нагородами, серед них голова колгоспу М. Т. Іванчук нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора, доярка О. Л. Жвавець — орденом «Знак Пошани».
В селі є восьмирічна школа. В 1967 році побудовано Палац культури з залом на 400 місць. На другому поверсі — кімната щастя, бібліотека з читальним залом. У селі споруджено пам'ятник В. І. Леніну та обеліск, на якому викарбувані імена тих, хто віддав своє життя за Радянську владу.
Перша згадка про Хмелівку належить до 1545 року.
В 1923—1939 рр. у Хмелівці діяв райком КПЗУ. 2 серпня 1931 року в селах Хмелівці і Хмелеві були вивішені червоні прапори, а 26 квітня 1933 року — транспаранти з комуністичними лозунгами. У квітні 1934 року були розповсюджені комуністичні листівки.
В с. Селці народився один з визначних діячів Комуністичної партії Західної України В. І. Крайц.

Сучасна карта - Хмелівка