Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Макаревичі

МАКАРЕВИЧІ – село, центр сільської Ради (до 1958 року – Омельне, перейменоване на честь комуніста-підпільника Д.Я.Макаревича). Розташовані за 25 км від районного центру і найближчої залізничної станції Ківерці. Насе­лення – 1422 чоловіка.
В селі – центральна садиба колгоспу «Біль­шовик», який має 3274 га землі, в тому числі 1085 га орної. Виробничий напрям господарства – рільництво і тваринництво.
У Макаревичах є восьмирічна школа, бібліо­тека, клуб. До послуг населення – кравецька та взуттєва майстерні.
Перша згадка про село належить до 1570 року.
У травні 1907 року у Макаревичах відбувся виступ селян, які не дали поміщику орати землю, заявивши, що земля належить їм.
В роки окупації села буржуазно-поміщицькою Польщею (1920 – 1939 рр.) у Макаревичах мали місце революційні виступи селян. Зокрема, в 1935 році жителі села брали участь у колківській першотравневій демонстрації, яка спра­вила великий вплив на розвиток революційного руху на Волині. Організатором цієї демонстра­ції був житель с. Омельного, активний діяч КПЗУ Д. Я. Макаревич.
За час німецько-фашистської окупації гітле­рівці вбили 54 жителі села, 30 – вивезли на каторжні роботи до Німеччини.
У середині XIX століття в селі жив визнач­ний письменник Ю. І. Крашевськпй (1812 – 1887 рр.). Посаджений ним парк і тепер є найкра­сивішим куточком Макаревичів.
На pavilionica.kz выставочное оборудование в Алматы.

Сучасна карта - Омельне (до 15.06.1992р. Макаревичі)