Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Маковичі

МАКОВИЧІ – село, центр сільської Ради-Розташовані за 30 км на південний схід від районного центру і залізничної станції Турійськ, за 10 км від шосе Турійськ – Рожище. Населення – 364 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Мочалки, Осекрів, Серкізів.
Місцевий колгосп «Слава» має 3835 га землі, в тому числі 2214 га орної, 22 га саду. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. З допоміжних підприємств працюють млин, пилорама. За успіхи, досягнуті у виробництві сільськогосподарської продукції, ланкову колгоспу Є. М. Медведчук нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб; майстерня побутового обслуговування.
Вперше Маковичі згадуються у 1545 році.
Під час окупації села буржуазно-поміщицькою Польщею жителі села вели боротьбу за своє соціальне і національне визволення. У 1937 році на честь ознаменування 20-х роковин Великого Жовтня в селі були вивішені революційні гасла, а в ніч на 1 Травня 1938 року розповсюджені листівки.
В роки німецько-фашистської окупації гітлерівці спалили частину села, 122 чоловіка відправили на каторжні роботи  до Німеччини.
За участь у Великій Вітчизняній війні орденами і медалями Радянського Союзу нагороджено 53 уродженців Маковичів. 9 травня 1965 року в селі встановлено обеліск воїнам-односельчанам, що загинули від рук німецько-фашистських загарбників.

Сучасна карта - Маковичі