Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Грем'яче

ГРЕМ’ЯЧЕ – село, центр сільської Ради. Розташоване за 49 км від районного центру і за 7 км від залізничної станції Цумань. Населення – 509 чоловік. Сільраді підпорядковані села Скреготівка, Яківці (стара назва – Якубовичі).
Місцевий колгосп ім. 30-річчя ВЛКСМ має 2581 га землі, в тому числі 1373 га орної. Напрям господарства – рільництво і тваринництво.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб.
Грем’яче виникло в XVI столітті.
В 1905 році тут відбулася сутичка між кня­зем Радзівіллом (якому належало село) і селя­нами, які виступили проти вирубки лісу. Щоб придушити цей виступ, магнат викликав роту солдатів Охотського полку. В роки першої сві­тової війни недалеко від Грем’ячого проходила лінія фронту. Біля села, в урочищі Висоті, знаходиться братська могила полеглих росій­ських воїнів.
У 1920 році, коли Грем’яче визволили час­тини Червоної Армії, тут був створений револю­ційний комітет; у 1928 році виник осередок КПЗУ, який очолював X. А. Гвоздецький.
Під час Великої Вітчизняної війни село зна­ходилось під контролем партизанського з’єд­нання Героя Радянського Союзу Д. М. Медве­дєва, що базувалося в урочищі Лопатені (за 17 км від Грем’ячого). В з’єднанні були й жи­телі Грем’ячого.

Сучасна карта - Грем'яче