Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Береськ

БЕРЕСЬК – село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 30 км на північний схід від район­ного центру, за 12 км від шосе Луцьк – Володимир-Волинський і за 37 км від залізничної станції Луцьк. Населення – 880 чоловік. Сільраді під­порядковані села Ворончин і Студині.
У Береську розташований колгосп «Радян­ська Україна», який має 3169 га землі, в тому числі 1687 га орної. Вирощуються зернові, льон, цукрові буряки, картопля. Розвинуте молочно-м’ясне тваринництво.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб. За післявоєнні роки споруджено 179 житлових будинків.
Уперше в історичних документах Береськ згадується в 1640 році.
З 1936 року тут діяв підпільний осередок КПЗУ, який очолював К. І. Сладкевич. Коли у вересні 1939 року Червона Армія визволила село, його обрали головою Береської сільської Ради.
Під час німецько-фашистської окупації гітле­рівці вивезли на каторжні роботи до Німеччини 50 чоловік. У роки війни через село проходило партизанське з’єднання С. А. Ковпака.

Сучасна карта - Береськ