Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Рудня

РУДНЯ - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі р. Стиру, за 2 км від районного центру і залізничної станції Рожище. Населення - 347 чоловік. Сільраді підпорядковані села Валер'янівка і Ольганівка.
Місцевий колгосп ім. Крупської має 2914 га земельних угідь, у тому числі 1324 га орної землі. Вирощуються зернові культури, цукрові буряки, льон. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи в колгоспному виробництві 5 колгоспників удостоєно урядових нагород.
У селі є початкова школа, бібліотека, клуб. Рудня в історичних документах уперше згадується у 1545 році.
Великої шкоди селу завдали німецько-фашистські окупанти. Вони розстріляли 13 мирних жителів, знищили 47 житлових будинків і 65 господарських будівель, забрали 59 коней, 117 голів великої рогатої худоби, 89 свиней.
У лавах Червоної Армії в період Великої Вітчизняної війни перебувало 50 чоловік, з них 12 за виявлений героїзм у боях з ворогом нагороджено орденами й медалями Радянського Союзу.

Сучасна карта - Рудня