Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мерва

МЕРВА - село, центр сільської Ради, розташоване  на лівому березі р. Стиру, за 27 км від районного центру і за 28 км від залізничної станції Горохів. Населення — 626 чоловік. Сільраді підпорядковані села Буркачі, Диковини, Зелене.
Місцевий колгосп ім. Богдана Хмельницького має 3481 га
сільськогосподарських угідь, у тому числі 3093 га орної землі. Основний виробничий напрям господарства – рільництво і молочно-мясне тваринництво. Вирощуються зернові, зернобобові та кормові культури, цукрові буряки. За успіхи в колгоспному виробництві багато передовиків відзначено урядовими наго­родами. Серед них доярка Н. М. Корінецька нагороджена орденом Трудового Червоного Пра­пора.
В селі є восьмирічна денна і вечірня середня школи, бібліотека, клуб.
Перша згадка про село належить до 1555 року.
На початку XX століття через Мерву переправляли з-за кордону в Росію революційну літературу. З липня 1904 року царські прикордонники затримали в селі партію нелегальної преси, де були, зокрема, твори В. І. Леніна.
За часів панської Польщі (1920—1939 рр.) у селі діяв осередок КПЗУ. В ніч на 1 Травня 1936 року тут було вивішено два транспаранти з написами: «Хай живе 1 Травня!», «Геть фашистський терор!».

Сучасна карта - Мерва