Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Римачі

РИМАЧІ — село, центр сільської Ради. Роз­ташовані за 12 км від районного центру і приля­гають до залізничної станції Ягодин та авто­стради Київ — Варшава. Населення — 1001 чо­ловік. Сільраді підпорядковане село Бережці.
У Римачах розташована центральна садиба колгоспу «Зоря комунізму», який має 4245 га землі, в тому числі 1431 га орної. Розвинуте м'ясо-молочне
тваринництво. Основні сільсько­господарські культури — озима пшениця, жито, льон, картопля, цукрові буряки. На озері Ягодині розвивається рибне господарство.
В 1968 році колгосп зайняв перше місце в ра­йоні по виробництву льоно-волокна, зібравши з кожного га по 8 цнт. За самовіддану працю майстер по вирощуванню «поліського шовку» С. В. Лихотоп нагороджена орденом Леніна; голова колгоспу М. Т. Сидлярчук та ланкові І. Т. Грицай і Л. Я. Мазурчак — орденом Тру­дового Червоного Прапора.
В селі — середня школа, 3 бібліотеки. Для дітей-сиріт відкрито дитячий будинок. За після­воєнні роки побудовано 117 житлових будинків.
Перша згадка про село належить до 1550 року.
Відразу після віроломного нападу фашист­ської Німеччини територія Римачівської сіль­ської Ради стала ареною жорстоких боїв. Тільки за першу добу бійці 9-ї Бережецької застави на чолі з лейтенантом Ф. М.Гусєвим (нині підпол­ковник у відставці) знищили близько 600 фа­шистів. За період тимчасової окупації фашист­ські загарбники і їх пособники в Римачах і Бережцях убили 227 чоловік, вивезли на ка­торжні роботи до Німеччини 202, знищили 185 житлових будинків. 19 липня 1944 року Римачі і Бережці були визволені військами 1-го Біло­руського фронту. В селі споруджено обеліск Слави односельчанам, що загинули за визво­лення рідного краю.

Сучасна карта - Римачі