Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Підгайці

ПІДГАЙЦІ — село, центр сільської Ради. Розташовані за 3 км на південний схід від ра­йонного центру і залізничної станції Луцьк. Населення — 1391 чоловік. Сільраді підпоряд­ковані села Крупа і Струмівка.
Колгосп «Комуніст», центральна садиба якого розташована в Підгайцях, має 3666 га землі, в тому числі 2243 га орної. Це передове господар­ство в районі та області по виробництву цукро­вих буряків і продуктів тваринництва. Вирощу­ються зернові культури. За досягнуті виробничі успіхи ланкові Н. Д. Деркач, М. Г. Бохонко, М. А. Литвин нагороджені орденом Леніна, голові колгоспу І. С. Пузанову присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
В селі є середня школа. До 50-річчя Великого Жовтня побудовано новий Будинок культури з залом на 600 місць та бібліотекою. За роки Радянської влади споруджено 422 нові житлові будинки.
Перша згадка про с. Підгайці належить до 1526 року.
Під час фашистської окупації гітлерівці вбили 32 жителі, спалили нову школу, багато житлових будинків. На фронтах Великої Віт­чизняної війни билися з ворогом 170 жителів села.
Поблизу села Крупи виявлено поселення та могильник XI—XIII століття.

Сучасна карта - Підгайці