Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Милятин

МИЛЯТИН – село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км від районного центру і залізничної станції Іваничі. Населення – 782 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Грушів.
У селі розташована центральна садиба артілі ім. Г. І. Жил якова, яка має 1857 га земельних угідь, у тому числі 1168 га орної землі. Вирощу­ються зернові культури, цукрові буряки. Роз­винуте тваринництво. Працює колгоспний це­гельний завод.
У Милятині є восьмирічна школа, бібліотека, клуб.
Вперше село згадується в історичних доку­ментах за 1570 рік.
У 1963 році в селі відкрито пам’ятник полко­вому комісару Г. І. Жилякову, під команду­ванням якого 124-а стрілецька дивізія вела тяжкі бої в перші дні Вітчизняної війни в ра­йоні Милятина. В найкритичніший момент, коли гітлерівці готувалися зламати оборону дивізії і розгромити штаб, Г. І. Жиляков повів бійців у контратаку і загинув. Йому посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Дивізія і далі мужньо билася з фашистами в урочищі Прощаниці, завдавши противникові великих втрат. Згодом частини її з’єдналися з регулярними радянськими частинами в районі Києва.
Селяни Грушева, раніше розташованого на кордоні Росії і Австро-Угорщини, в 1900 – 1905 рр. допомагали переправляти через кордон у Росію ленінську «Искру», твори Маркса, Ле­ніна, Плеханова, проводили по вузьких лісо­вих стежках революціонерів.

Сучасна карта - Милятин