Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Привітне

ПРИВІТНЕ (до 1964 року – Свинюхи) – село, центр сільської Ради. Розташоване на р. Свинорийці, за 14 км від районного центру. Населення – 1679 чоловік. Сільраді підпорядковане село Коритниця.
На території Привітного розташований кол­госп ім. XIX партз’їзду, який має 1663 га землі, в тому числі 1611 га орної. Вирощують пере­важно зернові культури, тваринництво – м’ясо-молочного напряму.
В селі є середня школа. Учні створили при школі кімнату-музей В. І. Леніна. Вони під­тримують зв’язки з філіалами центрального музею В. І. Леніна, а також музеями В. І. Ле­ніна в Польщі, Чехословачинні, Англії. У При­вітному є Будинок культури з залом на 300 місць і стаціонарною кіноустановкою. Тут пра­цюють гуртки художньої самодіяльності, в яких беруть участь 137 чоловік. Є 3 бібліотеки з книж­ковим фондом 17 500 примірників. У селі – діль­нична лікарня на 50 ліжок, амбулаторія, ап­тека. До послуг жителів кравецька і взуттєва майстерні.
За досягнуті успіхи свинарці О. М. Форманюк присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. Доярка Н. Д. Лукашевич та комбайнер Г. А. Бабеляс нагороджені орденом Леніна. Орденом Трудового Червоного Прапора наго­роджені голова колгоспу В. П. Гоменюк та ланкова З. М. Мельник.
Перші літописні згадки про село належать до 1157 року.
Під час Великої Вітчизняної війни гітлерів­ські окупанти по-звірячому замучили в селі 10 чоловік, вивезли на каторгу до Німеччини 117 юнаків і дівчат, спалили всі громадські бу­дівлі, забрали худобу.
На території сільради знайдені кам’яні зна­ряддя праці та бронзові браслети доби бронзи (II тисячоліття до н. е.).

Сучасна карта - Привітне