Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Почапи

ПОЧАПИ — село, центр сільської Ради. Роз­ташовані за 19 км від районного центру і за 12 км від залізничної станції Мацеїв. Біля села про­тікає р. Вижівка — притока Прип'яті. Насе­лення — 738 чоловік. Сільраді підпорядковані села Біличі, Вигнанка, Високе, Зачернеччя, Чорноплеси.
У Почапах розташована центральна садиба колгоспу ім. Чапаєва, який має 4068 га землі, в тому числі 1079 га орної. Основні галузі гос­подарства — рільництво і м'ясо-молочне тварин­ництво.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека, Буди­нок культури на 350 місць. За післявоєнні роки споруджено 125 житлових будинків.
Перша згадка про с. Почапи належить до 1564 року.
За часів окупації села панською Польщею тут діяла підпільна група КПЗУ, яку очолював С. Д. Рудець. За революційну діяльність у катів­нях дефензиви загинули члени КПЗУ А. С. Онищук, Г. Я. Морозюк та П. К. Маринюк.
У Зачернеччі розміщується центральна са­диба передового в районі колгоспу ім. Пархоменка. Артіль має 3444 га землі, в тому числі 1225 га орної. В 1968 році колгосп зібрав з кож­ного гектара по 22,6 цнт зернових, 464 цнт цук­рових буряків, 164 цнт картоплі, 5,9 цнт льону-волокна. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. В 1968 році колгосп посідав перше місце в ра­йоні по виробництву м'яса і друге — по вироб­ництву молока. За успіхи в розвитку тваринни­цтва доярку В. С. Гогулю в 1966 році нагороджено орденом Леніна, а колгоспу вручено пере­хідний Червоний прапор Ради Міністрів У PCP та Центральної ради профспілки працівників сільського господарства і заготівель.

Сучасна карта - Почапи