Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Велика Глуша

ВЕЛИКА ГЛУША — село, центр сільської Ради, розташоване за 37 км від районного цен­тру і за 29 км від залізничної станції Камінь-Каширський. Через село проходить шосе Ко­вель — Камінь-Каширський — Любешів. Насе­лення — 1892 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Невір, Погулянка.
У Великій Глуші розташована центральна садиба колгоспу «За перемогу», який має 6057 га землі. Господарство спеціалізується на вирощу­ванні зернових, льону і картоплі. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму.
У селі є середня школа, бібліотека, Будинок культури. Відкрито дільничну лікарню на 25 ліжок. До послуг населення — павільйон побу­тового обслуговування. За післявоєнні роки побудовано 368 житлових будинків.
Перша згадка про село належить до 1537 року.
У дожовтневий період Велика Глуша була волосним центром і місцем ярмарків, які прово­дилися спочатку 4, а потім 12 разів на рік.
У роки тимчасової німецько-фашистської оку­пації гітлерівці та українські буржуазні на­ціоналісти за підтримку партизан убили 450 жи­телів і спалили 72 будинки.

Сучасна карта - Велика Глуша