Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Штунь

ШТУНЬ — село, центр сільської Ради. Роз­ташований за 8 км від районного центру. Най­ближча залізнична станція — Любомль. Насе­лення — 1147 чоловік. Сільраді підпорядковані села Висоцьк, Замлиння, Приріччя (до 1964 року — Бовтуни), Терехи.
На території села розташована центральна садиба передового в районі колгоспу ім. Леніна, який має 6485 га землі, в тому числі 1812 га орної. Основні галузі господарства — льонар­ство і м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи в розвитку колгоспного виробництва 13 передо­виків удостоєно урядових нагород. Серед них М. Г. Корнелюк, Г. А. Симчук та ланкова К. А. Варемко нагороджені орденом Леніна. 4 колгоспники нагороджені орденом Трудового Червоного Прапора.
В Штуні є восьмирічна школа, бібліотека, клуб.
Існує припущення, що село Штунь засноване в XIII столітті; його назва — татаро-монгольського походження, означає «укріплення».
В роки Великої Вітчизняної війни гітлерівці вбили близько 200 жителів села, 58 юнаків та дівчат вивезли до Німеччини; спалили 305 дворів.
В с. Замлинні розташований протитубер­кульозний санаторій «Любомль».

Сучасна карта - Штунь