Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Полапи

ПОЛАПИ — село, центр сільської Ради. Роз­ташовані за 12 км від районного центру і заліз­ничної станції Любомль, за 5 км від шосе Любомль — Шацьк — Брест. Населення — 1502 чоло­віка. Сільраді підпорядковане село Сокіл.
На території Полап розташована центральна садиба колгоспу «Більшовик», який має 4378 га землі, в тому числі 1145 га орної. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Вирощуються озиме жито, льон, картопля, люпин, цукрові буряки.
В селі — восьмирічна школа, бібліотека, клуб. Працює майстерня побутового обслугову­вання. За післявоєнні роки споруджено понад 310 будинків.
Перша згадка про с. Полапи належить до XVI століття.
В період окупації села буржуазно-поміщиць­кою Польщею тут діяло революційне підпілля. В 1935 році до антивоєнного дня в селі вивісили транспаранти. В жовтні 1936 року поліція ви­явила тут кілька комуністичних листівок із закликом взяти участь у страйку.
В перший же день Великої Вітчизняної війни село було окуповано фашистами. Жителі села І. Г. Сільчук, К. Р. Самойлич та М. П. Самолюк боролися з ворогом у партизанському з'єднанні С. А. Ковпака.

Сучасна карта - Полапи