Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бужани

БУЖАНИ — село, центр сільської Ради, розташоване за 21 км від районного центру і за 12 км від залізничної станції Горохів. Населення — 1337 чоловік. Сільраді підпорядковані села Пильгани, Ржищів, Скригове.
У селі розташована центральна садиба колгоспу «Батьківщина», який має 2564 га сільськогосподарських угідь, у тому числі 1847 га орної землі. Основний напрям господарства — виро­щування зернових культур і м'ясо-молочне тваринництво. З допоміжних підприємств в колгоспі є пилорама, млин, цегельний завод потуж­ністю в 1 млн. штук цегли на рік і торфопідпри­ємство, розташоване на площі 20 га біля с. Ржищева. Воно дає торф для виробництва органічних добрив (торфокомпостів) і на паливо. Протягом сезону кожного місяця видобувається до 3 тис. тонн торфу.
За успіхи в розвитку колективного господарства голову артілі Г. І. Майданика нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора.
За післявоєнні роки в Бужанах споруджено 236 житлових будинків. У селі є середня школа, бібліотека, Будинок культури, який за підсум­ками Всесоюзної переклички культосвітніх уста­нов 1964 року нагороджено Почесною грамотою газети «Правда», ВЦРПС і Міністерства куль­тури СРСР.
Вперше в історичних документах Бужани згадуються в 1545 році.

Сучасна карта - Бужани