Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Запілля

ЗАПІЛЛЯ — село, центр сільської Ради. Розташоване за 7 км від районного центру і за­лізничної станції Любомль. Населення — 996 чоловік. Сільраді підпорядковані села Красноволя і Лисняки.
В Запіллі розташована центральна садиба колгоспу ім. Мічуріна, який має 3720 га сіль­ськогосподарських угідь, у тому числі 1091 га орної землі. Основні сільськогосподарські куль­тури — зернові, цукрові буряки, картопля; роз­винуте м'ясо-молочне тваринництво. Є ставок площею 3 га, де розводять дзеркального коропа. Закладено фруктовий сад на площі 9 га.
В селі — восьмирічна школа, бібліотека, клуб. Працює медичний пункт з пологовим від­діленням. За післявоєнні роки споруджено 257 житлових будинків.
Перша згадка про Запілля належить до 1546 року.
У роки Великої Вітчизняної війни за під­тримку партизанів фашисти та їх найманці в бе­резні 1944 року спалили село і вбили 83 чоловік.
В селі народився український поет і публі­цист, активний діяч революційного підпілля на Західній Україні Влас Мизинець (Василь Матчук). Закатований фашистами у 1943 році.

Сучасна карта - Запілля