Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Датинь

ДАТИНЬ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване в долині р. Турії, за 25 км на північ­ний захід від районного центру і за 49 км від залізничної станції Ковель. Населення — 1416 чоловік. Сільраді підпорядковане село Запілля.
Місцевий колгосп ім. Суворова має 3269 га землі, в тому числі 1142 га орної. Основний на­прям господарства — вирощування зернових і технічних культур; тваринництво м'ясо-молоч­ного напряму. Колгосп посідає одне з перших місць у районі по виробництву льону.
У Датині є восьмирічна школа, вечірня школа сільської молоді, бібліотека, клуб. За після­воєнні роки споруджено 136 нових будинків.
Уперше в письмових джерелах село згадує­ться в XV столітті.
У період окупації Волині буржуазно-помі­щицькою Польщею у селі в 1935—1937 рр. від­бувалися виступи селян під керівництвом під­пільної організації КПЗУ.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 250 чоловік; 35 — нагороджено орденами й ме­далями Радянського Союзу. Німецько-фашист­ські загарбники розстріляли 12 сімей, вивезли в Німеччину 115 чоловік; зруйнували 48 хат, приміщення сільської Ради, школу, пошту, ба­гато надвірних будівель. За мужність і героїзм, виявлені V боях за визволення Польщі, жителю Датиня П. П. Буднику посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Сучасна карта - Датинь