Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новосілки

НОВОСІЛКИ – село, центр сільської Ради. Розташовані за 20 км від районного центру і за 8 км від залізничної станції Мацеїв на лінії Ковель – Любомль. Поблизу села протікає р. Плиска – притока Прип'яті. Населення – 555 чоловік. Сільраді підпорядковані села Відутн, Комарів, Окунин і Сомин.
У Новосілках розташована центральна садиба колгоспу «Маяк», який має 6777 га землі, в тому числі 2927 га орної. Колгосп «Маяк» велике багатогалузеве господарство. Тут вирощують зернові й технічні культури, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. З допоміжних підприємств колгосп має кузню і майстерню для ремонту тракторів.
За успіхи в розвитку колгоспного виробництва орденом Леніна нагороджено ланкову Г. С. Кушнірук.
Після возз'єднання західноукраїнських земель з Радянською Україною Новосілки складалися з багатьох хуторів. Правління колгоспу створило спеціальні будівельну і транспортну бригади для перевезення хат з хуторів у село. Одночасно відбудовувались будинки, зруйновані німецько-фашистськими загарбниками. Споруджувалися також нові.
У селі є восьмирічна школа, Будинок культури з залом на 400 місць, бібліотека, яка налічує 9700 книжок. До 50-х роковин Великого Жовтня при школі створено музей бойової слави. З 1957 року виходить багатотиражна газета «Шлях Леніна». Працюють комбінат побутового обслуговування, готель, 2 магазини.
Перша письмова згадка про Новосілки належить до 1570 року. В 1617 році село зруйнували татари.
Влітку 1918 року, коли Новосілки були під владою австро-німецьких окупантів, тут відбувся виступ селян. Дізнавшись про перемогу Жовтневої революції, селяни напали на маєток поміщика і забрали худобу, хліб, інвентар. Окупанти жорстоко розправилися з учасниками заворушення.
В 1925 році в селі виник осередок КПЗУ, а в 1927 році створено районний комітет КПЗУ, головою якого обрали В. Кухарука. Комітет об'єднував комуністів сіл Годовичів, Окунина, Осеребів, Паридубів, Перевалів і Торговища.
В 1925 році під керівництвом комуністів жителі Новосілок брали участь у першотравневій демонстрації в Ковелі. Під час демонстрації відбулася збройна сутичка з поліцією. В грудні 1929 року польська дефензива розгромила Новосілківський ранком КПЗУ, заарештувала більшість його членів і кинула у в'язницю. В 1934 році жителі Новосілок брали участь у сільськогосподарському страйку, що охопив тоді весь Ковельський повіт. У 1936 році в Новосілках знову відбувся виступ селян, під час якого поміщицький управитель убив одного і поранив двох чоловік. Для остаточного розгрому революційного підпілля в Новосілки прибув загін жандармів. 22 жителі були засуджені до тюремного ув'язнення строком від 4 до 12 років.
У період Великої Вітчизняної війни в Новосілках діяла підпільна антифашистська група, яку створили колишні члени КПЗУ П. Д. Ковальчук і М. Д. Мазурук. Підпільна група існувала також і в Окунині, очолював її П. І. Ницюк. Фантасти завдали шкоди господарству Новосілківської сільради на суму 4 439 898 карбованців.

Сучасна карта - Новосілки