Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Літогоща

ЛІТОГОЩА - село, центр сільської Ради, розташоване в північно-західній частині району, за 25 км від районного центру і за 16 км від залізничної станції Переспа. Населення - 375 чоловік. Сільраді підпорядковані села Іванівка і Корсині.
В Літогощі розташована центральна садиба колгоспу ім. І. Франка, який має 2631 га землі, в тому числі 1177 га орної. Основні галузі господарства - рільництво і м'ясо-молочне тваринництво. Вирощуються зернові культури, цукрові буряки, картопля.
У селі - восьмирічна школа, школа сільської молоді, бібліотека, клуб. Є пологовий будинок. За післявоєнний період споруджено понад 50 житлових будинків.
У літературних джерелах Літогоща вперше згадується у XVIII столітті. За часів панської Польщі в 1924 році в селі виник осередок КПЗУ. До 1 Травня і 7 листопада 1937 року було вивішено комуністичні транспаранти.
З 29 червня 1941 року по 15 березня 1944 року Літогоща була окупована гітлерівцями, які завдали селу збитків на 3318 тис. крб. 117 жителів брали участь у Великій Вітчизняній війні. За виявлений героїзм у боротьбі з фашистами 103 чоловіка нагороджено орденами і медалями СРСР. 25 чоловік фашисти вивезли на каторгу до Німеччини.

Сучасна карта - Літогоща