Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Грудки

ГРУДКИ (до 1946 року – хутір Ольбле Руське) – село, центр сільської Ради. Розта­шовані на березі озера Грудківського, за 8 км від районного центру. До найближчої станції Ка­мінь-Каширський – 10 км. Населення – 1608 чоловік. Сільраді підпорядковані села Залазько, Ольшани, Осівці (до 1946 року – Ольбле Ляцьке).
У Грудках – центральна садиба колгоспу ім. Старченка, який має 2569 га землі, в тому числі орної – 699 га, лісу – 841 га, сіножатей і пасовищ – 638 га. Вирощуються зернові, картопля та льон. Розвинуте м’ясо-молочне тва­ринництво.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб.
Грудки вперше згадуються на початку XVI століття під назвою Ільбле.
Під час окупації Волині буржуазно-поміщи­цькою Польщею (1920 – 1939 рр.) в Грудках діяла підпільна група. В ніч на 14 січня 1933 року з нагоди вшанування пам’яті В. І. Леніна, Карла Лібкнехта і Рози Люксембург в селі було вивішено транспарант.

Сучасна карта - Грудки