Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Старовижівський район

Старовижівський район було утворено в 1940 році, в сучасних межах – у грудні 1966 року. Він розташований у північно-західній частині області. Межує на півночі і північному сході – з Ковельським, на півдні – з Гурійським і на заході – з Любомльським районами Волинської області. Площа – 1122 кв. км. Населення – 43,9 тис. чоловік, у т. ч. 40,5 тис.(92,5 проц.) -
сільського. Густота населення – 25 чоловік на 1 кв. км. Через територію району проходять залізниця Ковель-Брест і автомагістраль Брест-Київ.
В районі – 47 населених пунктів, підпорядкованих селищній і 17 сільським Радам.
В економіці району переважає сільське господарство. Основними галузями сільськогосподарського виробництва є землеробство зерново-льонарського напряму та м'ясо-молочне тваринництво. В районі – 21 колгосп. Вони мають 53,1 тис. га сільськогосподарських угідь, з них 28,6 тис га орної землі, і 22,8 тис. га лісу. Крім того, державні ліси становлять 14,9 тис. гектарів.
За роки Радянської влади в районі виріс цілий ряд промислових підприємств: промкомбінат, харчокомбінат, керамічний завод (виробляє цеглу, черепицю, труби для осушення боліт), цегельний завод, районне об'єднання «Сільгосптехніка». У 1966 році вони виробили продукції на 668 тис. крб.

Сучасна карта - Старовижівський район