Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нудиже

НУДИЖЕ — село, центр сільської Ради. Роз­ташоване за 25 км на північний схід від район­ного центру і залізничної станції Любомль. На­селення — 1087 чоловік. Сільраді підпорядковані села Гуменці, Заболоття, Крушинець.
У Нудижому розташована центральна са­диба колгоспу «Волинь», який має 6117 га землі, в тому числі 1240 га орної. Вирощуються пере­важно озиме жито, льон, картопля. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Колгосп славиться великими врожаями цукрових буряків.
У селі працюють восьмирічна школа, бібліо­тека, клуб. Є пологовий будинок. За після­воєнні роки споруджено понад 150 житлових будинків. В селі живе 5 матерів-героїнь.
Перша згадка про село належить до 1564 року. Тоді воно мало назву «Нудиш» і налічу­вало 8 дворів.
Під час окупації Волині буржуазно-помі­щицькою Польщею в селі діяв осередок КПЗУ, на чолі якого з 1932 року був Ф. К. Дудар. Осередок налічував 18 чоловік. Улітку 1936 року під керівництвом комуністів селяни Нудижого брали участь в антиурядовому страйку. Після визволення в 1939 році Ф. Дудар став першим головою сільради.

Сучасна карта - Нудиже