Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Череваха

ЧЕРЕВАХА — село, центр сільської Ради, розташоване за 6 км від районного центру і за­лізничної станції Маневичі. Населення — 717 чоловік. Сільраді підпорядковані села Мала Яб­лунька і Софіянівка.
В селі розташовані відділок радгоспу «Мане­вицький» і лісництво
Маневицького лісгоспзагу. Відділок радгоспу має 696 га землі, в тому числі 212 га орної. Вирощуються зернові й технічні культури. Розвинуте м'ясо-молочне тваринни­цтво. З допоміжних підприємств в цегельний завод і вапнярня. Поблизу села виявлено великі поклади торфу.
У користуванні лісництва — 5772 га землі, в тому числі 5273 га лісу. Починаючи з 1959 року тут посаджено 1505 га лісу. Щорічно лісництво заготовляє 500—700 кубометрів деревини.
У Черевасі є школа, в якій працює З. І. Меншикова, нагороджена орденом Леніна. До по­слуг населення — бібліотека, клуб на 300 місць. У грудні 1936 року на Череваському лісопиль­ному заводі відбувся страйк робітників.
Уперше Череваха згадується в письмових джерелах 1577 року.

Сучасна карта - Череваха