Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нуйно

НУЙНО – село, центр сільської Ради. Роз­ташоване за 15 км на південь від районного центру, вздовж шосе і залізниці Ковель – Ка­мінь-Каширський. Населення – 2212 чоловік. Сільраді підпорядковане село Олександрія.
Колгосп ім. Фрунзе, що знаходиться в селі, має 3881 га землі, в тому числі 562 га орної, 938 га лісу, 958 га лук і пасовищ. Сіють пере­важно жито, пшеницю, льон, картоплю. Розвинуте м’ясо-молочне тваринництво. В 1966 році на околиці села збудовано смолоскипидарний завод Камінь-Каширського лісгоспзагу потуж­ністю 38 тонн скипидару, 95 тонн смоли і 144 тонни деревного вугілля на рік. На заводі пра­цюють 610 чоловік.
У Нуйно є середня школа, бібліотека, клуб. У селі міститься контора Нуйнівського лісництва.
Нуйно в історичних документах вперше зга­дується в XV столітті.
В 1930 – 1939 рр. у селі діяв осередок КПЗУ. Одним із активних діячів підпілля був І.Т.Косей (нині директор Камінь-Каширського комбі­нату побутового обслуговування). Напередодні 19-ої річниці Великої Жовтневої соціалістичної революції група підпільників розповсюдила в селі революційні листівки і вивісила червоний прапор.
У роки Великої Вітчизняної війни багато жителів села боролися на фронтах і в партизан­ських загонах з німецько-фашистськими загарб­никами; 86 із них загинули смертю хоробрих. На вшанування їх пам’яті напередодні 50-річчя Великого Жовтня в селі споруджено обеліск.

Сучасна карта - Нуйно