Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кульчин

КУЛЬЧИН – село, центр сільської Ради. Розташований за 4 км на захід від районного центру і залізничної станції Турійськ. Населення – 337 чоловік. Сільраді підпорядковані села Дольськ, Мировичі, Растів, Ставок.
У Кульчині розташована центральна садиба колгоспу ім. Ілліча, який має 2764 га землі, в тому числі 1609 га орної. Основні галузі господарства – рільництво і м'ясо-молочне тваринництво.
В селі є початкова школа, бібліотека, клуб.
В історичній літературі с. Кульчин вперше згадується в 1570 році.
Під час Великої Вітчизняної війни фашисти вивезли до Німеччини 16 чоловік, знищили 131 житловий будинок, 203 господарські будівлі; забрали в населення 88 коней, 103 корови, 155 свиней, 187 овець.
У селах Растові та Дольську у 30-х рр. виник осередок КПЗУ, до складу якого входили І. С. Долинський, В. Ф. Фейдак, Л. Д. Луцюк, П. О. Кось та інші. 29 жовтня 1928 року тут відбувся страйк сільськогосподарських робітників.

Сучасна карта - Кульчин