Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Жиричі

ЖИРИЧІ — село, центр сільської Ради. Роз­ташовані за 10 км від районного центру і за 19 км від залізничної станції Заболоття. Насе­лення — 2656 чоловік.
У селі розташований колгосп «Росія», який має 4527 га землі, в тому числі 1716 га орної; освоєно 1400 га заболочених земель. Вирощу­ються зернові й технічні культури. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму.
У Жиричах — восьмирічна школа, в якій працюють 25 вчителів, серед них відмінники народної освіти М. М. Шостак, Н. С. Сазанська, Г. X. Дудниченко. Є бібліотека і Будинок куль­тури на 350 місць. Діє первинна організація товариства «Знання».
Перша згадка про Жиричі належить до 1565 року.
За часів окупації Волині буржуазно-помі­щицькою Польщею в 1937 році у селі діяли під­пільні організації КПЗУ і КСМЗУ, які налічу­вали 11 чоловік. Підпільники вели серед насе­лення роз'яснювальну роботу, організовували відзначення революційних свят. Так, 1 Травня 1937 року в селі були розповсюджені листівки і вивішені червоні прапори.
Під час німецько-фашистської окупації гітле­рівці за допомогу партизанам розстріляли 57 чоловік, вивезли на каторгу до Німеччини 139 чоловік; спалили 129 житлових будинків.
На фронтах Великої Вітчизняної війни боро­лися 170 уродженців села.

Сучасна карта - Жиричі