Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мощена

МОЩЕНА — село, центр сільської Ради. Розташована за 10 км на північний захід від районного центру і за 3 км від залізничної стан­ції Мощена. Поблизу села проходять дві заліз­ничні лінії: Ковель — Брест і Ковель — Любомль. Населення — 539 чоловік. Сільраді підпорядко­вані населені пункти Довгоноси, Калинівка, Люблинець, Черкаси.
В Мощеній міститься радгосп «Ковельський», який має 4662 га землі, в тому числі 1814 га ор­ної. З 1967 року господарство спеціалізується на вирощуванні племінного молодняка великої рогатої худоби і свиней. Сіють зернові, кормові культури, з технічних — цукрові буряки.
У селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб. За післявоєнні роки побудовано 148 жит­лових будинків.
Уперше в історичних документах Мощена згадується в першій половині XVI століття.
З 1928 року в селі діяв осередок КПЗУ, який очолював боротьбу селян проти польських поне­волювачів. У 1936 році в Мощеній відбулася велика першотравнева демонстрація. Революцій­ні виступи не припинялись і в наступні роки. В с. Довгоносах з 1932 року діяв райком КСМЗУ, який очолював Г. О. Назарук. В 1937 році його було обрано секретарем Ковельського окруж­кому КПЗУ.

Сучасна карта - Мощена