Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Люб'язь

ЛЮБ'ЯЗЬ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на правому березі р. Прип'яті, за 12 км від районного центру. Населення —- 1118 чоло­вік. Сільраді підпорядковані села Сваловпчі, Хоцунь.
Колгосп «Світанок», що розташований у селі, має 4520 га землі. Вирощуються зернові, льон, картопля. Розвинуте м'ясо-молочне тваринни­цтво. З допоміжних підприємств працює млин.
У селі є восьмирічна школа, при якій ство­рено музей В. І. Леніна, бібліотека, клуб. До послуг трудящих — побутова майстерня. За післявоєнні роки в Люб'язі споруджено 261 бу­динок. Велику допомогу колгоспу в будівництві господарських приміщень і житлових будинків подають шефи — робітники Ковельського заводу залізобетонних виробів.
Уперше в історичних документах село зга­дується в 1366 році.
Під час Великої Вітчизняної війни на фронті і в партизанських загонах 146 жителів села захищали із зброєю в руках владу Рад. 46 чоло­вік загинуло. Для увічнення їх пам'яті в селі встановлено монумент Вічної слави. За мужність і відвагу, виявлені в боях з ворогом, 122 чоло­віка нагороджено орденами і медалями СРСР.
На околиці села знайдені крем'яні знаряддя праці доби пізнього палеоліту (понад 10—12 тис. років тому).

Сучасна карта - Люб'язь