Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Білин

БІЛИН — село, центр сільської Ради. Роз­ташований за 7 км на захід від районного центру. В селі — залізнична станція. Населення — 1762 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Колодниця.
В селі — центральна садиба колгоспу «Біль­шовик», який має 5014 га землі, в тому числі 1156 га орної. Провідна сільськогосподарська культура — льон. Розвинуте м'ясо-молочне тва­ринництво. У 1967 році зібрано по 25,8 цнт пшениці з га, 9,5 цнт волокна, 220 цнт картоплі. Ланки С. І. Шевчук, Л. П. Федосюк і Н. К. Данилюк одержали в середньому по 10—13 цнт льону. За досягнуті успіхи 5 чоловік удостоєні урядових нагород, серед них голову колгоспу С. С. Шульгача нагороджено орденом Леніна, машиніста льонопереробного агрегата О. Л. Гончарова і ланкову Є. Г. Пойду — орденом Трудо­вого Червоного прапора.
У селі є середня школа, бібліотека, клуб.
Перша письмова згадка про Білин належить до першої половини XVI століття.
У 1932 році в селі створено комуністичний осередок, секретарем якого обрали Д. Г. Хвищука, і комсомольську організацію на чолі з С. С. Шульгачем, що налічувала 40 чоловік. Партійна та комсомольська організації, перебу­ваючи в підпіллі, організовували трудящих на боротьбу проти окупантів. Так, похорон за­битого жандармами комсомольця І. А. Наконеч­ного 31 липня 1932 року перетворився на могутню демонстрацію проти буржуазно-поміщицького режиму. В ній брали участь і жителі навколиш­ніх сіл. Всього — понад 5 тис. чоловік. Серед демонстрантів були розповсюджені листівки.
В 1935 році члени КПЗУ і комсомольці орга­нізували дводенний страйк селян, які працю­вали на осушенні боліт. Страйк закінчився перемогою селян. Щороку в Білині відзнача­лися революційні свята, дні пам'яті В. І. Леніна, антивоєнний день 1 серпня. Особливо широко відзначили трудящі села антивоєнний день у 1936 році, коли 532 жителі підписали протест проти дій польських властей. Документ був надісланий Конгресу захисту миру, який відбу­вався у вересні 1936 року в Лондоні.
Під час німецько-фашистської окупації гіт­лерівці розстріляли 72 мирних громадян. 300 місцевих жителів боролися з ворогом у рядах Червоної Армії. За мужність і героїзм 65 чоло­вік нагороджені орденами і медалями Радян­ського Союзу.

Сучасна карта - Білин