Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Четвертня

ЧЕТВЕРТНЯ — село, центр сільської Ради, розташоване на р. Стирі, за 40 км від районного центру і за 22 км від залізничної станції Рожище. Населення — 1568 чоловік. Сільраді підпоряд­ковані села Годомичі і Криничне.
В Четвертні розміщується центральна са­диба колгоспу «Жовтень», який має 2786 га землі, в тому числі 1199 га орної. Вирощуються зернові культури, льон, цукрові буряки, кар­топля. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи у колгоспному виробництві Г. Д. Де­нисов нагороджений орденом Леніна.
В селі є середня школа, бібліотека, клуб. Працює майстерня побутового обслуговування.
Четвертня — давнє слов'янське поселення. Вперше воно згадується в XI столітті. В XIII столітті воно було вже значним населеним пунк­том, а в XVI — стало містечком, де проживало понад 2 тис. чоловік населення.
У 1625 році в Четвертні діяли друкарня, де того ж року було надруковано «Часослов» і «Псалтир».
Під час визвольної війни українського на­роду 1648—1654 рр. селяни Четвертні навесні 1649 року спалили поміщицький маєток. У XVIII столітті містечко занепало і перетворилось на село. На час інвентарної реформи 1847—1848 рр. тут налічувалось 199 ревізьких душ, 59 дворів.
Багато жителів села брало участь у колківській першотравневій демонстрації 1935 року.
З 3 липня 1941 року по 2 лютого 1944 року Четвертня була окупована німецько-фашист­ськими загарбниками, які розстріляли багато активістів, закатували кілька сімей, пограбу­вали населення.

Сучасна карта - Четвертня