Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Маневицький район

Маневицький район утворений у січні 1940 року (у 1962 році район був ліквідований, а в 1965 році відновлений у сучасних межах). Розташований у схід­ній частині Волинської області, в межах Поліської низовини. На півночі межує з Камінь-Каширським, на заході — Ковельським і Рожищенським, на півдні — з Ківерцівським районами Волинської області, на сході — з
Володимирецьким районом Ровенської області. Площа району 2,2 тис. кв. км. Населення —64 тис. чоловік, з них 7,7 тис. чоловік міського і 56,3 тис. — сільського. Густота населення на 1 кв. км. — 28,1 чоловіка. У районі 27 сільських та 2 селищні Ради депутатів трудящих, яким підпорядковано 72 населених пункти.
У районі багато озер — Охнич (37,7 га), Тросне (22 га), Вино (19,8 га) та інші, штучних водоймищ і ставків. Перлиною Полісся і чудом природи називають незамерзаюче джерело в с. Оконську. Ріки, озера і ставки багаті на рибу та водоплавну птицю. Радгосп «Маневицький» Волинського виробничого рибокомбінату розводить в них коропів, карасів, линів, форель. В Оконську створене форельне господарство рибгоспу. У 1968 році в радгоспі вирощено понад 2100 цнт товарної риби.
В районі є великі запаси торфу, мергелю, з якого випалюється вапно, піску та глини. Значна частина території вкрита лісами — понад 115 тис. гектарів.
Вирішальне значення в економіці району має сільське господарство. Головними галузями його є рільництво і тваринництво. За 18 колгоспами і 2 радгоспами закріп­лено 106,2 тис. га землі, в тому числі 69,8 тис. га сільськогосподарських угідь, з них — 28,7 тис. га орних земель, 18 тис. га лісу.
Значну питому вагу в економіці району має лісове господарство. На його тери­торії розміщені 3 лісгоспзаги (Маневицький, Колківський, Городоцький), за якими закріплено 97,2 тис. га лісу. В останні роки вони поряд із заготівлею деревини ве­лику увагу приділяють окультуренню лісів.
Тут працює 13 промислових підприємств: меблева фабрика, маслозавод, харчокомбінат, овочесушильний завод, Підцаревицьке торфопідприємство, Черевахівський завод по випалюванню вапна, кілька цегельних заводів, млинів та інші.

Сучасна карта - Маневицький район