Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Іванчиці

ІВАНЧИЦІ - село, центр сільської Ради, розташоване за 13 км від районного центру і залізничної станції Рожище. Населення - 457 чоловік. Сільраді підпорядковані села Озденіж і Уляники.
В Іванчицях розташована бригада колгоспу ім. Тімірязева (центральна садиба в с. Озденіжі), який має 2453 га землі, в тому числі орної - 1549 га. Вирощуються зернові культури, цукрові буряки, овочі; велика увага приділяється садівництву. Розвинуте молочно-м'ясне тваринництво.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб.
Уперше в літературних джерелах Іванчиці згадуються в XVI столітті.
Під час революції 1905–1907 рр. відбувся виступ селян, які відмовлялися збирати врожай у поміщицькій економії, вимагали збільшення плати поденним робітникам. Житель Уляників П. М. Федчук привозив з Луцька брошури В. І. Леніна, розповсюджував їх серед жителів села. Не зважаючи на арешти й репресії, Федчук проводив революційну пропаганду аж до початку першої світової війни.
В роки окупації села німецько-фашистськими загарбниками тут діяла антифашистська підпільна група, організатором якої був М. 3. Піщев. Керована ним група розповсюджувала листівки, організувала дві диверсії на залізниці.
Фашистські загарбники вбили 47 чоловік, спалили 281 будинок. На фронтах Великої Вітчизняної війни боролися 196 чоловік, з них 132 нагороджені орденами та медалями Радянського Союзу.

Сучасна карта - Іванчиці