Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Верхи

ВЕРХИ – село, центр сільської Ради. Роз­ташовані за 23 км на південний схід від районного центру. До найближчої залізничної станції Камінь-Каширський – 22 км. Населення – 777 чоловік.
У селі розташована центральна садиба дру­гого відділку радгоспу «Карасинський». Відді­лок має 3648 га землі. Основні сільськогосподар­ські культури – жито, картопля. Є ферма ве­ликої рогатої худоби.
У Верхах працюють восьмирічна школа, бібліотека, клуб.
Вперше село згадується в другій половині XVI століття.
За часів панської Польщі (1920 – 1939 рр.) село було одним із центрів революційної боротьби трудящих мас Полісся за національне і соціальне визволення і возз’єднання з Радян­ською Україною. В 1932 році в селі відбулася сутичка між селянами і загонами польської жан­дармерії.
У 1943 році у Верхах перебувало партизан­ське з’єднання О. Ф. Федорова. Восени того ж року фашистська авіація зруйнувала село; 64 чоловіка було вбито.

Сучасна карта - Верхи