Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Глухи

ГЛУХИ – село, центр сільської Ради, розташоване за 29 км на північ від районного центру і за 8 км від залізничної станції Кримне. Населення – 1288 чоловік. Сільраді підпорядковане село Текля.
У Глухах розташований колгосп «Волинь», який має 4508 га землі, в тому числі орної – 1429 га. Основні галузі господарства – вирощування зернових, льонарство та м'ясо-молочне тваринництво. У 1968 році артіль зайняла перше місце в районі по виробництву льону. Колгоспники П. А. Авдюк, М. Куць, М. Т. Терещук були учасниками Виставки досягнень народного господарства СРСР, П. І. Димарчук – Виставки передового досвіду в народному господарстві УРСР.
У селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб.
У літературних джерелах Глухи вперше згадуються в 1543 році.
В 1707 році біля села, в урочищі Чорному броді, відбулася битва між російськими і шведськими військами.
Під час окупації Волині буржуазно-поміщицькою Польщею в селі в 1937 році були створені осередки КПЗУ і КСМЗУ. Під час Великої Вітчизняної війни фашисти повністю спалили село, 154 чоловіка відправили до Німеччини. За бойові заслуги в боротьбі проти фашистів 70 жителів села нагороджені орденами й медалями.

Сучасна карта - Глухи