Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мар'янівка

МАР'ЯНІВКА — селище міського типу, центр. селищної Ради, розташоване на р. Гнилій Липі (притоці Стиру), за 9 км від районного центру. В селищі — залізнична станція Горохів на лі­нії Луцьк—Львів. Населення — 6,1 тис. чоловік. Селищній Раді підпорядковані села Борочиче, Сільце, Цегів, Широке.
У Мар'янівці діють маслосирзавод, збудова­ний в 1953—1955 рр., цукрокомбінат, створений -в 1960 році на базі цукрозаводу, і плодокон­сервний завод, що став до ладу в 1957 році. Всі три підприємства виробляють щороку продукції на 12 млн. карбованців.
До складу цукрокомбінату входить насіннєвий бурякорадгосп, що має 5613 га сільськогос­подарських угідь, з них 4878 га орної землі. Крім насіння цукрових буряків, у радгоспі ви­рощують зернові культури, овочі, картоплю, кормові культури. Радгосп має тваринницькі ферми, де налічується 2580 голів великої рогатої худоби (в тому числі 900 корів) і 2540 свиней. На кормових відходах цукрокомбінату працюють відгодівельні пункти великої рогатої худоби і свиней. Радгосп — велике механізоване гос­подарство. Він має 50 тракторів, 21 комбайн, 37 автомашин, 85 електромоторів.
У Мар'янівці є денна і вечірня середні школи, філіал Горохівської музичної школи, Будинок культури, бібліотека, кінотеатр. Діють лікарня на 25 ліжок, амбулаторія, аптека.
На початку XX століття на місці сучасної Мар'янівки була колонія, що звалася Мусін. Тут жили сільськогосподарські робітники, які орендували землю в поміщика. У квітні 1903 року за затримку орендної плати їх хотіли виселити, але вони вчинили опір судовому приставу. Після перепису, проведеного польськими властями 1921 року, колонія Мусін почала називатися селом Марянівкою. У зв’язку з побудовою залізниці Луцьк-Львів у 1924 році біля села спорудили станцію Горохів.
На околиці села Борочича в 1929 році знайдено скарб з кількох тисяч римських монет, золотих прикрас срібного посуду IV-V століття н.е.

Сучасна карта - Мар'янівка