Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Покащів

ПОКАЩІВ – село, центр сільської Ради. Розташований за 30 км від районного центру і за 5 км від залізничної станції Олика. Насе­лення – 1008 чоловік. Сільраді підпорядковане село Одеради.
У Покащеві розташована центральна садиба колгоспу «Шлях Леніна», який має 1218 га землі, в тому числі 1520 га орної. Напрям господар­ства – рільництво і м’ясо-молочне тваринництво. За високі врожаї цукрових буряків ланкова О. М. Лопатюк та члени її ланки М. М. Книш і Н. І. Симчук відзначені урядовими нагородами.
У селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб. Працює пологовий будинок.
Уперше в письмових джерелах Покащів згадується в 30-х роках XV століття.
Під час панування буржуазно-поміщицької Польщі (1920 – 1939 рр.) у Покащеві мали місце революційні виступи. Так, у 1934 році жителі села брали участь у двомісячному страйку селян Олицької гміни, який очолював страйковий комітет. Вони бойкотували підвезення сільсько­господарських продуктів в Олику, вимагаючи скасування ярмаркового мита. В ніч на 1 Травня 1938 року в Покащеві комуністи вивісили пла­кат, розповсюдили відозви із закликом до бо­ротьби за мир. проти фашизму, за возз’єднання з Радянською Україною.
До 50-річчя Великого Жовтня в селі відкрито монумент Слави на честь полеглих борців за Радянську владу.
В Одерадах збереглися кургани давньорусь­кого часу.

Сучасна карта - Покащів