Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Журавники

ЖУРАВНИКИ — село, центр сільської Ради, розташоване по обидва береги р. Гнилої Липи, за 10 км від районного центру і за 6 км від за­лізничної станції Стоянів. Населення — 1057 чоловік. Сільраді підпорядковане село Волиця-Дружкопільська.
Місцевий колгосп ім. Кутузова створений у 1940 і відновлений у 1948 році. Артіль має 1804 га сільськогосподарських угідь, у тому числі орної — 1464 га. Провідними культурами є озима пшениця, цукрові буряки, овочі. Розви­нуте м'ясо-молочне тваринництво і свинарство. З допоміжних підприємств є цегельний завод, млин.
У Журавниках є восьмирічна денна і вечірня середні школи, бібліотека, клуб. За післявоєнний період побудовано 136 житлових будинків.
Вперше село згадується у документах 1570 року.
У 1939 році в селі був створений комсомоль­ський осередок. Його організаторів В. Гоніка та В. Румовського закатували гітлерівці.
В селі народився Д. І. Ващук — електрик крейсера «Аврора», активний учасник збройного повстання 1917 року в Петрограді. Нині — пер­сональний пенсіонер, проживає в м. Ленінграді.
Поблизу села Воліщі-Дружкопільської виявлено могильник IV—VІ століть до нашої ери.

Сучасна карта - Журавники