Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мизове

МИЗОВЕ – село, центр сільської Ради і залізнична станція, розташоване за 15 км на південь від районного центру. Населення – 1774 чоловіка.
Місцевий колгосп «Маяк» має 4383 га землі, в тому числі 1467 га орної. Виробничий напрям господарства – рільництво і м'ясо-молочне
тваринництво. З допоміжних підприємств є ремонтна майстерня, вальцьовий млин, цегельний завод потужністю близько мільйона штук цегли на рік.
У Мизові – середня школа, бібліотека, клуб. Є 2 медпункти, швейна майстерня. За післявоєнні роки в селі споруджено понад 300 житлових будинків.
Перша згадка про с. Мизове належить до 1502 року.
В роки окупації села буржуазно-поміщицькою Польщею (1920–1939 рр.) тут діяв осередок КПЗУ, який очолювали К. Г. Коптий, І. Ф. та К. Ф. Сарапіни. В 1935 році їх арештувала польська охранка і розстріляла біля села в лісі.
Під час фашистської окупації в 1941–1944 рр. гітлерівці майже повністю спалили село. У післявоєнні роки в селі збудовано 565 житлових будинків.
За плодотворну і багаторічну роботу вчительку І. К. Мішук нагороджено орденом Леніна.

Сучасна карта - Мизове