Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Піщане

ПІЩАНЕ (до травня 1964 року – Яйно) – село, центр сільської Ради. Розташоване за 25 км на південний схід від районного центру і за 25 км від залізничної станції Камінь-Каширський. Населення – 1532 чоловіка.
У селі розташована бригада другого відділку радгоспу «Карасинський» (центральна садиба – в с. Карасині). Бригада має 1100 га землі, в тому числі 267 га орної. Вирощуються переважно жито, пшениця, просо, картопля.
У Піщаному є восьмирічна школа, бібліотека, клуб.
Вперше село згадується в кінці XVIII сто­ліття.
Під час окупації Волині панською Польщею (1920 – 1939 рр.) Піщане було одним із центрів революційної боротьби трудящих Камінь-Ка­ширського повіту за соціальне і національне визволення. Тут діяв осередок КПЗБ. Напри­кінці 1932 року всіх, хто входив до осередку, заарештувала польська охранка. Вони були засуджені до різних строків ув’язнення, а С. Г. Оліферчука – стратили.
У період тимчасової окупації Волині німе­цько-фашистськими загарбниками 1941 – 1944 рр. в лісах навколо села діяли партизанські загони з’єднання О. Ф. Федорова.

Сучасна карта - Піщане