Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лудин

ЛУДИН — село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км від районного центру і залізничної станції Володимир-Волинський. Населення — 669 чоловік. Сільраді підпорядковані села Амбуків, Ізов, Рогожани, Рокитниця, Чорників.
У селі розташована центральна садиба колгоспу «Слава», який має 3502 га земельних угідь, у тому числі 2352 га орної землі. Посаджено 46 га лісу. Господарство спеціалізується на м'ясо-молочному тваринництві і вирощуванні зернових культур. З допоміжних підприємств є млин і цегельний завод. За успіхи в розвитку тваринництва доярку В. Ю. Сидорук нагороджено орденом Леніна, доярку Є. С. Михальчук — орденом Трудового Червоного Прапора, орденом «Знак Пошани» — голову колгоспу Є. П. Колача.
У Лудині є середня школа, бібліотека, клуб.
Вперше село згадується у 1570 році.
В період революційних подій 1905—1907 рр. тут відбувалися селянські заворушення. Під час білопольської окупації (1920—1939 рр.) в багатьох селах нинішньої Лудинської сільради існували осередки КПЗУ. Так, у с. Амбукові у 1924 році діяв райком КПЗУ, який об'єднував 14 осередків і був одним з найбільш впливових і організаційно міцних райкомів, які підлягали Ковельському окружкому. Однією з форм революційної агітації, що її вели осередки КПЗУ, було вивішування червоних прапорів, революційних транспарантів, розповсюдження листівок. У 1930 році в дні революційних свят червоні прапорп були вивішені в селах Рокитниці і Чорникові, у 1932 році в день 1 Травня — в с. Лудині. У січні 1936 року у зв'язку з відзначенням ленінських днів у с. Вигаданці була вивішена комуністична відозва, в ніч на 1 Травня 1936 року тут були вивішені транспарант і 2 плакати. В с. Амбукові 7 листопада 1936 року на дереві з'явився транспарант «Хай живе 19-й рік перемоги Жовтневої революції!».
У перші дні Великої Вітчизняної війни в районі Лудина 87-а стрілецька дивізія завдала відчутного удару фашистам, в ході якого радянські бійці знищили багато ворожих танків.
Біля с. Амбукова виявлено могильник доби неоліту (IV тисячоліття до н. е.); в селах Ізові і Чорникові — залишки поселень епохи міді (III тисячоліття до н. е.).

Сучасна карта - Лудин