Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Стара Лішня

СТАРА ЛІШНЯ – село, центр сільської Ради, розташоване за 4 км від м. Нововолинська, за 0,5 км від автомагістралі Нововолинськ – Львів, за 23 км від районного центру і залізнич­ної станції Іваничі. Населення – 448 чоловік.
Сільраді підпорядковані села Будятичі, Волиця-Морозовицька, Космівка, Морозовичі. Нова Лішня, Осмиловичі, Русовичі.
В Старій Лішні розташована центральна садиба колгоспу ім. Котовського, який має 2364 га землі, в тому числі 1573 га орної і 52 га саду.
За високі врожаї зернових культур нагоро­джено 16 колгоспників. Серед них орденом Леніна – ланкові X. С. Гапон, В. М. Мисак, О. О. Харевич, Є. Л. Драбик, Є. І. Вознюк; орденом Трудового Червоного Прапора – О. К. Я рощук. Колгосп був учасником Виставки досягнень народного господарства у Москві.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека.
Перша згадка про Стару Лішню належить до 1450 року.
У квітні 1861 року селяни Старої Лішні від­мовилися відбувати панщину. Місцеві власті придушили виступ селян.
У 1921 – 1939 рр. трудящі активно боролися проти соціального і національного гніту. В селі діяла первинна організація КПЗУ. Трьох жи­телів було засуджено до тюремного ув’язнення на володимир-волинському «процесі 151».
8 квітня 1930 року в селі були розповсюджені комуністичні відозви із закликом до сільсько­господарського страйку.
27 червня 1930 року в Будятичах комуністи організували передвиборний мітинг, на який зібралось понад 4 тис. селян навколишніх сіл. Мітинг відбувся під революційними лозунгами і закінчився співом «Інтернаціоналу».

Сучасна карта - Стара Лішня