Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Холопичі

ХОЛОПИЧІ – село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км на північний схід від районного центру і за 30 км від залізничної станції Володимир-Волинський. Біля села проходить шосе Луцьк – Володимир-Волинський. Населен­ня – 932 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Журавець, Мовчанів, Юхимівка.
На території сільради розташований колгосп «Батьківщина», центральна садиба якого знахо­диться у Холопичах. Артіль має 3144 га землі, в тому числі 1845 га орної. Вирощуються зернові культури, цукрові буряки, картопля. Розвинуте молочно-м’ясне тваринництво.
В селі в середня школа, бібліотека, клуб. Працює кравецька майстерня.
Вперше Холоппчі згадуються в літературних джерелах 1533 року.
У 1920 році через село проходили частини Першої Кінної армії під командуванням С. М. Будьонного.
Боротьбу селян проти режиму панської Польщі (1920 – 1939 рр.) очолювали члени КПЗУ. У 1930 році в селі був створений підпільний осередок КПЗУ на чолі з П. Р. Поліщуком, через рік – комсомольський осередок, яким ке­рував П. В. Шишко.
200 жителів брали участь у Великій Вітчизня­ній війні.

Сучасна карта - Холопичі