Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дерно

ДЕРНО – село, центр сільської Ради. Роз­ташоване за 22 км від районного центру, вздовж шосе і залізничної колії Луцьк – Ровно. На тери­торії села – залізнична станція Олика. Насе­лення – 1634 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Ставок.
У Дерні розташований колгосп ім. Першого травня, який має 1838 га землі, в тому числі 933 га орної. Виробничий напрям – рослин­ництво та молочно-м’ясне тваринництво. В Дер­ні містяться плодоовочевий і бурякоприймальний пункти, працює млин.
В селі є середня школа, в якій працює заслу­жена вчителька школи УРСР З.Д.Данилевич; бібліотека, Будинок культури. За післявоєнний період споруджено понад 250 житлових бу­динків.
Дерно виникло в першій половині XV сто­ліття.
У 1934 році місцеві жителі брали участь у селянському страйку Олицької гміни; тоді ж тут діяв осередок МОДРу.
За час фашистської окупації села гітлерівці вивезли на каторгу до Німеччини 26 юнаків та дівчат, завдали збитків селу на 305 тис. карбо­ванців.

Сучасна карта - Дерно