Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Буяни

БУЯНИ (колишня назва Буяні) — село центр сільської Ради. Розташовані за 24 км від районного центру і залізничної станції Луцьк. Через село проходить автомобільний шлях Луцьк — Володимир-Волинський. Населення — 870 чоловік. Сільраді підпорядковані села Усичі і Усичівські Будки.
У Буянах — центральна садиба колгоспу ім. Т. Г. Шевченка, який має 4181 га землі, в тому числі 3470 га орної. Основний виробничий напрям господарства — рільництво і молочно-м'ясне тваринництво. Прибуток колгоспу за 1967 рік становив 1 млн. 37 тис. крб. У селі є державна сортодільниця, організатором якої був заслужений агроном УPCP Г. Е. Климчук. Вона має у своєму розпорядженні 110 га землі і вирощує сортове насіння зернових культур. Бригадиру городньої бригади M. І. Войтюк присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
В селі є восьмирічна школа, вечірня середня школа сільської молоді, бібліотека.
Перша згадка про Буяни належить до 1545 року.
Близько 100 жителів села брали участь у Ве­ликій Вітчизняній війні, 50 із них за виявлений героїзм нагороджено орденами і медалями. У 1958 році героям-активістам, розстріляним фашистами, і тим жителям, хто також загинув під час окупації, в Буянівському лісі встанов­лено пам'ятник.
Поблизу села Усичів виявлено залишки давньоруського городища і селища, а поруч з ними — курганний могильник XI—XIII сто­літь н. е. Розкопано 11 курганів.

Сучасна карта - Буяни