Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Заріччя

ЗАРІЧЧЯ — село, центр сільської Ради. Розташоване на лівому березі р. Турії, за 22 км на північний схід від районного центру. До залізничної станції Несухоїже — 2 км. Через село проходить шосе Ковель — Любешів. Насе­лення — 687 чоловік. Сільраді підпорядко­вані населені пункти Воля, Лапні, Любче, Тойкут.
На території сільради розташований колгосп ім. Ватутіна (центральна садиба в селі Тойкуті), який має 6863 га землі, в тому числі 1516 га орної. У Заріччі — одна з бригад колгоспу. Вирощуються зернові й кормові культури, льон, картопля, цукрові буряки. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. В колгоспі провадять­ся великі роботи по осушенню заболочених земель.
У селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб. У піднесенні економіки колгоспу, в організації виховної і культурної роботи велику допомогу колгоспникам подають шефи — колектив локо­мотивного депо станції Ковель. Вони допомогли обладнати ремонтну майстерню, підготувати спеціалістів — слюсарів, токарів, зварників, часто приїздять у колгосп з самодіяльними концертами.
Перша писемна згадка про Заріччя належить до 1664 року.
Під час німецько-фашистської окупації ба­гато жителів Заріччя було в партизанських за­гонах, що базувалися в навколишніх лісах. Наприкінці зими 1944 року партизанські загони із з'єднання двічі Героя Радянського Союзу О. Ф. Федорова розгромили поблизу Заріччя велику групу фашистів. Відступаючи, гітлерів­ці повністю спалили всі житлові й господар­ські будівлі в ближніх селах, у тому числі й тих, що нині входять до складу Зарічанської сільради.

Сучасна карта - Заріччя