Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вишнів

ВИШНІВ — село, центр сільської Ради. Роз­ташований за 3 км на південь від районного центру і залізничної станції Любомль. На пів­нічній околиці села проходить автострада Київ — Варшава. Населення — 1111 чоловік. Сільраді підпорядковані села Бабаці та Коцюри.
У Вишневі розташована центральна садиба колгоспу ім. КПРС, який має 3965 га землі, в тому числі 1611 га орної. Вирощуються зернові культури, льон, цукрові буряки, картопля. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Колгосп посідає одне з перших місць у районі по вироб­ництву цукрових буряків.
У селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб. За післявоєнний час споруджено понад 200 но­вих будинків.
Перша згадка про Вишнів в історичних доку­ментах належить до 1564 року.
За часів білопольської окупації (1920— 1939 рр.) у селі діяла підпільна група КПЗУ. В 1943—1944 рр. тут була створена підпільна парторганізація, яка налічувала 15 комуністів. Разом з комсомольцями вони активно боролися проти окупаційного режиму. Фашистські загарб­ники та їх пособники — українські буржуазні націоналісти — закатували 96 громадян, зо­крема голову сільради Ю. Т. Скрипицького, голову колгоспу Л. О. Ліліковича, секретаря сільради І. К. Глущука, секретаря комсомоль­ської організації М. Т. Десятничука та бага­тьох інших активістів. 53 юнаків і дівчат вивезли до Німеччини: спалили та зруйнували багато будівель. Близько 100 чоловік із зброєю в руках боролись проти фашистських загарбників, 57— нагороджені орденами і медалями СРСР.
Жителі села свято бережуть пам'ять про своїх земляків, що загинули під час Великої Вітчизня­ної війни. Піонерській організації школи при­своєно ім'я М. Т. Десятничука, а кращий за­гін носить ім'я М. П. Пилипюка, колишньо­го заступника секретаря комсомольської орга­нізації.

Сучасна карта - Вишнів