Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мовники

МОВНИКИ – село, центр сільської Ради, розташоване на р. Західному Бузі, за 28 км від районного центру і залізничної станції Іва­ничі, за 3 км від шосе Володимир-Волинський – Львів. Населення – 734 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Кречів.
У Мовниках – центральна садиба колгоспу «Прикордонник», який має 1489 га земельних угідь. Вирощуються зернові, цукрові буряки, картопля; розвинуте молочне тваринництво і сви­нарство. Колгосп двічі (в 1962 і 1964 рр.) був учасником Виставки досягнень народного гос­подарства у Москві і нагороджений дипломом 111-го ступеня. Ланкова Г. Є. Власюк удостоєна ордена Леніна.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб. За післявоєнні роки збудовано 160 житлових будинків.
Перша згадка про Мовники належить до 1555 року.
В с. Кречеві проживає 78-річний самодіяль­ний художник В. Ф. Караваєв. Тут же у 1942 році народилася героїня-комсомолка Наталя Любеля. Вона виїхала на будівництво міста Рудного в Казахстані і, рятуючи людей на буді­вельному майданчику під час бурі, героїчно загинула на 22-му році життя. Її іменем названо вулицю у Мовниках і в м. Рудному, піонерську дружину і школу в Нововолинську та в Балаклії Харківської області.
На території села виявлено залишки посе­лень давньоруських часів (XI – XIII століття).

Сучасна карта - Мовники