Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


П’ятидні

П'ЯТИДНІ — село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км на захід від районного центру і залізничної станції Володимир-Волинський. Населення — 1025 чоловік. Сільраді підпорядковане село Хрипаличі.
У П'ятиднях знаходиться центральна садиба колгоспу ім. XXII з'їзду КПРС, який має 2012 га землі, в тому числі 1211 га орної і 87 га саду. Вирощуються зернові культури і цукрові буряки. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За високі виробничі показники 10 колгоспників нагороджено орденами і медалями Радянського Союзу, серед них ордена Трудового Червоного Прапора удостоєний колишній голова колгоспу Р. С. Чапюк. У колгоспі є майстерні по ремонту машин. Працює цегельний завод.
В селі діють восьмирічна школа, 2 бібліотеки, Будинок культури.
Урочище П'ятидні вперше згадується в Іпатіївському літопису за 1261 рік, у зв'язку з тим, що тут зупинявся золотоординський воєвода Бурундай під час свого походу на Півдевио-Західну Русь. Перша згадка про село належить до 1547 року.
В період визвольної війни українського народу (1648—1654 рр.) покозачені селяни П'ятиднів разом із селянами сусідніх сіл Хрипаличів, Микуличів, Вересівки зруйнували маєток шляхтянки Вольської в с. Дубниках, вирубили ліс, забрали майно, змолотили і вивезли хліб.
Поблизу села у 1941 —1942 рр. фашисти розстріляли близько 15 тис. громадян м. Володимира-Волинського і навколишніх сіл.
На околиці села виявлено залишки двох поселень епохи міді — бронзи (III—II тисячоліття до н. е.), поселення епохи раннього заліза (VII—VI століття до н. е.) та городище давньоруських часів.

Сучасна карта - П’ятидні